Sposoby na czyszczenie zamszowych materiałów

czyszczenie zamszu

Zamszowe ubrania dodają do każdej stylizacji klasy i stylu. Ze względu na swoje walory estetyczne, materiał ten jest chętnie wykorzystywany do produkcji butów, płaszczy czy torebek. Co zrobić, gdy zamsz ulega zabrudzeniom? Poznaj skuteczne sposoby na czyszczenie zamszu.

Niewielkie zabrudzenia

czyszczenie zamszu

Codzienne użytkowanie zamszowych elementów stroju prowadzi do jego zużywania oraz powstawania zabrudzeń. Niewielkie zabrudzenia zamszowych torebek, butów czy płaszczy najlepiej usuwać suchą szczotką. W sytuacji, gdy plama nie jest tłusta sposób ten doskonale sprawdzi się do wstępnego oczyszczenia materiału. Pozostałe na powierzchni zabrudzenie można następnie przetrzeć gąbką nasączoną wodą z mydłem lub delikatnym środkiem do czyszczenia.

Plamy z tłustych potraw

Zabrudzenia z tłustych potraw należą do jednych z trudniejszych w usunięciu. Czyszczenie zamszu pobrudzonego tłuszczem wymaga zatem większego przygotowania. W celu pozbycia się tłustych plam warto użyć octu spirytusowego. Ocet zmiękczy plamę, a szczotka pozwoli pozbyć się resztek zabrudzenia.

Trudne zabrudzenia

Niektóre rodzaje zabrudzeń są trudne do usunięcia. W celu wyczyszczenia bardzo zabrudzonego materiału warto skorzystać z profesjonalnych środków do czyszczenia zamszu. Preparaty te działają delikatnie, zatem nie uszkodzą powierzchni materiału. Można również zdecydować się na chemiczne czyszczenie zamszu, aby precyzyjnie pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Sprawdź produkty do czyszczenia w sklepie Multirenowacja.