Dresowa męska bluza – co warto wiedzieć?

Jeszcze do niedawna męska bluza dresowa kojarzyła się przede wszystkim ze sportowcami udającymi się na swój trening lub też ewentualnie z fanami danej drużyny piłkarskiej, którzy nosili na bluzach logotypy klubów. Dziś jednak bluzy tego rodzaju używane są przez dosłownie wszystkich i mogą być zestawiane z naprawdę zróżnicowanymi stylizacjami. Pomimo jednak tak dużego wzrostu popularności, dużo osób ma problem z określeniem tego, jak wybrać męską bluzę dresową. Na jakie jej cechy należy zwracać uwagę i czemu trzeba się bliżej przyjrzeć?

Jaki materiał wykonania?

Od czego powinno się zacząć wybieranie męskiej bluzy sportowej? Wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd i to jak się dany model prezentuje, lecz tak naprawdę krytycznie ważną sprawą jest to, z jakiego tworzywa dana bluza będzie wykonana. Z jakiego powodu jest to tak ważna cecha, a także, na jaki materiał najlepiej się zdecydować, jeśli chce się mieć naprawdę dobry model bluzy?

Wiedzieć trzeba to, że choć bluza nie będzie noszona bezpośrednio na skórze tylko na koszulce, to będzie miała na nią olbrzymie oddziaływanie. Kiepsko dobrany model może powodować zapacanie się skóry, jej podrażnienie, a także bardzo nieprzyjemne odczucia. Co więcej, pewne tworzywa mogą nawet wywoływać podrażnienie, reakcję alergiczną i zaczerwienienie oraz uczucie swędzenia na skórze. Najczęściej dzieje się tak w sytuacji, gdy kupiona bluza w swoim składzie zawierać będzie duże ilości sztucznych dodatków. Powodować one będą, że bluza świetnie będzie się układała na ciele, a także będą obniżały cenę, lecz niestety ryzyko ich negatywnego oddziaływania jest naprawdę spore.

Z jakiego zatem materiału najlepiej wybrać bluzę? Jak się okazuje, niezaprzeczalnie najlepsza będzie klasyczna bluza zrobiona z bawełny. Nie tylko jest ona miła w dotyku, lecz także jest całkowicie bezpieczna dla skóry. Co więcej, dzięki swojej naturalnej elastyczności bawełniana bluza pracuje razem z ciałem podczas wysiłku fizycznego, więc idealnie nadaje się do sportowych zastosowań i nie wywołuje uczucia krępowania ruchów. 

Czy rozmiar ma tak duże znaczenie?

Skoro wiadomo już, jaki materiał będzie zdecydowani najlepszy, jeśli chodzi o sportową męską bluzę, warto się teraz zastanowić jeszcze nad tym, czy wybieranie odpowiedniego rozmiaru bluzy jest tak ważne, jak przedstawiają to specjaliści od stylizacji. Czy głównym założeniem bluzy nie jest to, aby była on za duża i dzięki temu dawała ogromną wygodę?

Jak się okazuje, zadbanie o odpowiedni rozmiar bluzy jest kluczową sprawą, jeśli chce się, aby estetycznie leżała ona na ciele. Kupienie modelu zbyt dużego spowoduje, że będzie ona wisiała na sylwetce. Z drugiej jednak strony zakupienie modelu zbyt opinającego ciało może powodować uwydatnianie wszelkich jego mankamentów, czyli np. lekkiego piwnego brzuszka. Warto więc przed zakupem dokładnie przymierzyć model, który nas interesuje, aby nie doszło do takiego błędu.

Jeśli chcesz obejrzeć różnorodne modele bluz dresowych dla mężczyzn zajrzyj na Dstreet.pl

Bluza z kapturem czy bez?

Podczas kupowania bluzy prędzej czy później stanie przed kupującym pytanie, czy lepszy będzie model z kapturem, czy może jednak warto wybrać taką wersję, która kaptura nie ma. Które rozwiązanie jest lepsze i czym się obie bluzy od siebie różnią?

Nie da się ukryć, że bluza za kapturem jest przede wszystkim o wiele praktyczniejsza. Kaptur powoduje, że można się osłonic nie tylko przed deszczem, lecz również przed silnym słońcem. Możliwe jest więc np. bieganie czy też jeżdżenie na rowerze w praktycznie każdych warunkach. Z drugiej jednak strony bluza z kapturem niezaprzeczalnie ma bardzo sportowy charakter, a to mocno ogranicza jej możliwości w zakresie codziennych stylizacji. Jeśli chce się korzystać z bluzy na co dzień i zakładać ją np. do pracy, polecanym modelem będzie jednak wersja, która kaptura będzie pozbawiona. Co prawda pogorszy się jej praktyczność, lecz zyska na tym estetyka i możliwości stylizacyjne. Warto również zauważyć to, że bluzy, które nie będą miały kaptura, są wyraźnie lżejsze, a to może powodować, że będą one również dla wielu osób wygodniejsze w noszeniu.