Letnie obuwie sportowe

Nie da się ukryć, że wiosna i lato sprzyjają wędrówkom na łonie natury. Kobiety bardzo często wybierają wędrówki po lasach, natomiast mężczyźni lubią spędzać czas wspinając się na coraz to wyższe górskie szczyty. Obojętnie jak bardzo intensywne są dane wyprawy, z pewnością warto się do nich odpowiednio przygotować. Niestety, na górskich stokach często lepiej zapomnieć o szyku i elegancji. W to miejsce pojawić się powinien, przede wszystkim wygodny strój sportowy.

Jak ubrać się na wycieczkę po górach?

W pierwszej kolejności, należy wybrać wygodne obuwie. Mogą do być na przykład lekkie sandały trekkingowe. W przypadku bardziej wyczynowych wypraw lepiej będzie założyć pełne buty to chodzenia po górach czy wspinaczki. Każdy typ obuwia ma swoje wady i zalety. Z sandałkami trekkingowymi sprawa jest prosta – są one przewiewne i lekkie, co powoduje, że stopa wygodnie się w nich czuje. Powinny być one także dobrze wyprofilowane i posiadać miękką, skórzaną wyściółkę, co pomoże zapobiec odciskom na palcach czy pięcie. Przewagą butów pełnych, jest na pewno to, że żaden kamyczek nie wpadnie nam do środka i nie będzie drażnił naszej stopy podczas wyprawy.

Trekkingowy sandał

Gdzie kupić porządne sandały trekkingowe?

Standardowe sklepy obuwnicze, nie zawsze posiadają w swojej ofercie buty na górskie wyprawy. Zazwyczaj wśród asortymentu można tu znaleźć przeróżne czółenka, buty na szpilkach czy sportowe męskie adidasy. Poszukiwania sandałków trekkingowych najlepiej rozpocząć od sprawdzenia, czy w naszej miejscowości funkcjonuje jakiś sklep, zajmujący się stricte sprzedażą sprzętu na górskie wyprawy. Bardzo często takie punkty trudnią się również dystrybucją specjalistycznego obuwia trekkingowego. Jeśli w naszej miejscowości nie ma takiego sklepu, można poszukać asortymentu na wyprawy górskie, po prostu w Internecie.