Z jakiego materiału sukienki wieczorowe wybrać?

Aby wybrać porządne sukienki wieczorowe należy zwrócić uwagę nie tylko na ich design i cenę, ale również na materiał z którego są wykonane. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą nieco bliżej zapoznać się z najpopularniejszymi materiałami, które wykorzystywane są przez krawców podczas szycia sukienek wieczorowych.

Na jaki materiał postawić?

Wybór konkretnego materiału w dużej mierze zależy od tego na jaką sukienkę wieczorową chce się postawić. Jeżeli chodzi o lekkie sukienki, to charakteryzują się one nie tylko lekkością, ale również zwiewnością i delikatnością. W tym konkretnym przypadku doskonale sprawdzi się wiskoza. Pamiętać należy o tym, że jest to materiał w 100% syntetyczny, ale pomimo tego może on pochwalić się wszystkimi drogocennymi właściwościami tkanin naturalnych. Poszczególne gatunki wiskozy różnią się między sobą nie tylko splotem, ale również zastosowaną przędzą. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się wieczorowe sukienki z wiskozy, które dodatkowo zawierają mieszanki elastanu. 

O czym należy pamiętać?

Od wybranego gatunku materiału oraz od techniki tkania zależy stopień przezroczystości i rodzaj zastosowanej faktury. Warto zwrócić również uwagę na gramaturę materiału. Jak łatwo się domyślić im większa gramatura, tym oczywiście sukienka będzie cięższa. Przy dużej gramaturze materiał jest zdecydowanie bardziej opadający i mniej odstaje od ciała. Warto inwestować w sukienki wieczorowe od renomowanych producentów, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.