Bluzy rozpinane męskie w różnych grupach wiekowych

Wielu mężczyzn w różnych grupach wiekowych wybiera jako codzienny strój bluzy rozpinane męskie. Choć najpopularniejsze są one wśród młodzieży szkolnej, wybiera je również wielu dorosłych i osób w średnim wieku ze względu na ich wygodę i uniwersalność.

Męskie bluzy rozpinane cechują się wygodą, zwłaszcza jeśli wykorzystuje się je podczas pracy fizycznej. Są zdecydowanie cieplejsze niż równie popularne koszule, przez co w okresach jesiennych i zimowych ich popularność znacznie wzrasta i nosi je większa ilość mężczyzn. Choć materiał na dłuższą metę nie jest wodoodporny, dołączone do większości bluz kaptury chronią przed opadami deszczu podczas przemierzania krótkich dystansów, dzięki czemu mogą na niedługi czas zastąpić zapomnianą parasolkę czy dopinany do kurtki kaptur.

W okresie zimowym bluzy są nadal popularne, choć same z siebie nie są w stanie zapewnić dostatecznej ochrony przed zimnem. Zakładane pod ciepłą kurtkę sprawdzają się jednak dobrze nawet podczas największych mrozów. Latem niestety bluzy odchodzą w odstawkę. Nawet najcieńsze bluzy są zdecydowanie niedobrym pomysłem na ubiór podczas wysokich temperatur, przez co mężczyźni z reguły ubierają same t-shirty, nawet jeśli nie ma upałów. Młodzieżowe bluzy rozpinane są jednak wciąż wykorzystywane w godzinach wieczornych i porannych, kiedy temperatura spada, a także podczas pobytu nad morzem, gdzie upały nie są tak dotkliwe. Bluzy dobrze sprawdzają się na poranne i wieczorne spacery po plaży, a także kiedy temperatury są niższe.