Calvin Klein w świecie mody i popkultury

czapka calvin klein

Odzież Calvin Klein to przede wszystkim marka premium. Bardzo wysoka jakość i trwałość produktów, perfekcyjnie dopasowany krój i modny styl. Twórca firmy, sam Calvin Klein, od początku kierował markę w odpowiednią stronę w świecie mody i tendencja ta nie zanikła.

Droga przez świat mody

Ubrania Calvin Klein od samego początku związane były ze światem mody. Najbardziej znane z historii tej marki, są sławne dżinsy, jakie w 1979 roku założyła aktorka Brooke Shields. Warto zauważyć, że nie założyła na siebie nic więcej, promując w ten sposób markę jako najlepszą (wówczas jeszcze były to praktycznie tylko dżinsy). Rok 1992 przyniósł pierwszą sławną kolekcję odzieży damskiej Calvin Klein, jaką była pociągająca bielizna. Wypromowała ją cudowna modelka Kate Moss. Również ubrania męskie Calvin Klein, są szeroko promowane przez modelów na całym świecie. W promocję tej wyjątkowej marki włączają się największe gwiazdy świata nie tylko mody, ale również filmowe, piosenkarskie i inne.

Wielka ekspansja

Firma Calvin Klein zaczęła produkować ubrania Calvin Klein na szeroką skalę. Produkcja obejmowała stopniowo coraz więcej asortymentu, w tym T-shirty uniseks, które były dla każdego bez względu na płeć. Odzież męska Calvin Klein oraz ubrania damskie Calvin Klein zawsze idą w parze z modą i wolnością. Obecnie można znaleźć kolekcje pride, które subtelnie symbolizują wolność tożsamości płciowej. Markę Calvin Klein sklep odzieżowy w każdym kraju traktuje jako symbol mody i prestiżu. Jednocześnie jest ona zakorzeniona w popkulturze tak mocno, że każdy kojarzy ją i jej wielką reputację.