Czy warto mieć w swojej szafie czerwone szpilki?

czerwone szpilki

Czerwone szpilki są przez wiele osób uznawane za jeden z symboli kobiecości. Nie ma się temu co dziwić, bo kobiece stopy prezentują się w nich wyjątkowo seksownie. Ważne jest jednak to, aby tego rodzaju obuwie mądrze wybrać. Na szczęście, nie jest to jakoś szczególnie trudne. Warto także mieć wiedzę na temat tego, z jakimi elementami garderoby zestawiać szpilki w kolorze czerwieni.

Jak wybrać szpilki idealne?

czerwone szpilki

Czerwone szpilki można znaleźć zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Przy ich wyborze bez wątpienia trzeba zwrócić swoją uwagę na właściwy rozmiar. Dlatego też najlepiej byłoby przymierzyć obuwie przed dokonaniem zakupu. Warto także zwracać uwagę na odcień czerwieni. Strażacka czerwień jest bardzo odważna i wyrazista, a ciemna czerwień zmysłowa i nieco tajemnicza. Każda przedstawicielka płci pięknej powinna więc postawić na interesujący ją odcień szpilek. Trzeba przyjrzeć się również wysokości obcasa. Kobietom nieprzyzwyczajonym do długiego noszenia szpilek zaleca się kupno butów o stosunkowo niskim obcasie. 

Do czego pasują czerwone szpilki?

Wiele pań pragnie czerwonych szpilek, ale nie wie, do czego je wykorzystać. Okazuje się jednak, że czerwone szpilki pasują do naprawdę wielu stylizacji. Szczególnie dobrze będą prezentować się w zestawieniu z:

  • eleganckimi sukienkami
  • szykownymi garniturami
  • długimi trenczami

W czerwonych szpilkach można udać się zarówno na spotkanie biznesowe, jak i na imprezę weselną. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki element garderoby powinien grać przysłowiowe pierwsze skrzypce w stylizacji. Wówczas całość będzie prezentowała się atrakcyjnie.