Dresy męskie – uniwersalna część garderoby

męskie dresy spodnie

Ubrania dresowe oferują znacznie więcej niż się wydaje. Za ich pomocą można stworzyć wiele niebanalnych stylizacji – zarówno na co dzień, jak i na trening. Dla jednych są dobrym sposobem na to, by wpisać się w najnowsze trendy modowe, dla innych są oryginalnym vintage’owym dodatkiem do stylizacji. W jaki sposób można łączyć takie dresy męskie z innymi ubraniami? Dlaczego warto mieć je w swojej szafie?

Streetwear, czyli dresy męskie w miejskim wydaniu

Moda uliczna staje się coraz bardziej popularna. Niegdyś kojarzona głównie z młodzieżą, dzisiaj przekonuje do siebie osoby w różnym wieku i o różnych gustach. Kontrastowe połączenia, niezobowiązujący charakter i sportowe dodatki sprawiają, że stylizacje stają się niebanalne. Jest to więc dobry sposób na to, by odświeżyć swój styl.

Spodnie dresowe męskie zdecydowanie są elementem garderoby, który warto posiadać – zwłaszcza, gdy chce się stworzyć ciekawy casualowy look. Warto podkreślić, że klasyczne joggersy lub proste spodnie z lampasami przestały być obecne tylko na siłowni. Dzisiaj z powodzeniem można je łączyć z innymi ubraniami i wpisywać się w trendy modowe lub też stawiać na wygodę w gustownym wydaniu.

Spodnie męskie dresowe – nie tylko dla panów

Mimo, że fanów dresów wśród mężczyzn nie brakuje, wiele kobiet wykorzystuje ich zalety także w swoich stylizacjach. Oversize’owe spodnie dresowe męskie można w ciekawy sposób dobrać do damskiej sylwetki, tworząc nieco hip-hopowy lub zwyczajnie komfortowy strój. Takie rozwiązanie można zauważyć u tancerzy streetdance, którzy inspirują innych swoimi połączeniami modowymi także osoby, które nie są związane z kulturą hip-hop.

Do jednych z bardziej old-school’owych spodni należą szerokie dresy ze ściągaczami przy kostkach. Wielbiciele vintage style często wybierają również ubrania ze starych kolekcji (np. szukając w second-handach czegoś oryginalnego) lub też kupując ciuchy, które są wzorowane na trendach sprzed lat. Do najpopularniejszych można zaliczyć spodnie męskie dresowe z charakterystycznymi trzema paskami po bokach.