Figi damskie – rodzaje

Wybierając figi, pamiętajmy o tym, pod jaki rodzaj ubrania będziemy je zakładać. Inna bielizna sprawdzi się w towarzystwie obcisłej spódnicy, a inna doskonale zgra się z kompletem luźnych spodni jeansowych. Jak więc wybrać odpowiednie dla siebie figi damskie?

Które figi damskie są najpopularniejsze?

Koronkowe figi damskie https://txm.pl/kobieta/bielizna-damska/figi-i-stringi są bez wątpienia jednym z najpopularniejszych modeli tych majtek. Konkurencja dla stringów, którą spora część kobiet postrzega jako lepszą dla nich alternatywę.

Są zdecydowanie najzdrowsze i najbezpieczniejsze dla kobiecego ciała. Zdecydowanie warto wybierać figi z naturalnych materiałów, na przykład bawełniane.

Dużą popularnością, która wzrasta w ostatnim czasie, cieszą się figi damskie bezszwowe, które wytwarza się z mikrofibry. Nowość zaś stanowią figi bambusowe charakteryzujące się właściwościami antybakteryjnymi i ogólnie uznane za bardzo higieniczne i najbardziej komfortowe majtki na świecie.

Wysokie, klasyczne, a może zabudowane? Jak wybrać figi damskie?

Do popularnych bawełnianych fig damskich możemy zaliczyć:

  • figi klasyczne: umiarkowanie wykrojony tył, który zakrywa większą część lub całość pośladków;
  • figi typu tanga: koronkowe lub gładkie, których tył jest mocno wykrojony, a pasek u góry modelu zazwyczaj dużo węższy niż w poprzednio wymienionym rodzaju fig;
  • brazyliany: figi, w których pośladki zostały bardzo mocno wycięte, a ich tył przypomina nieco stringi; różnica polega na tym, że jest od nich nieco szerszy, a boki majtek są lepiej zarysowane;
  • hipstery: rodzaj fig o obniżonym stanie.

Fig damskich nie trzeba nosić wyłącznie w dzień, bo świetnie sprawdzają się jako bielizna, z którą wychodzi się na miasto, czy to na wieczór we dwoje, czy imprezę lub bardziej formalne spotkanie.

Kobiety wybierają w przeważającej ilości przypadków koronkowe figi w kolorze czarnym, a dla odważniejszych stylizacji czasem zdarzają się również figi przeźroczyste.

Wybierając figi, miejmy na uwadze fakt, że ich rodzajów jest naprawdę bardzo dużo. Codzienne, seksowne, wyjściowe, sportowe: wybór ogranicza jedynie nasza wyobraźnia i zasobność portfela.