Jaki pas do pończoch wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet nosi pończochy, dlatego też warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać porządny pas do nich. Oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka, dlatego też wybranie najlepszego paska do pończoch wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka.

Jaki pas do pończoch wybrać?
Dobry pas do pończoch powinien być przede wszystkim szeroki i zabudowany. W dzisiejszych czasach żadne wąskie namiastki się nie sprawdzą. Warto rozglądać się za paskami do pończoch, które mają metalowe, a nie plastikowe żabki. Inwestując w pas z metalowymi żabkami zyskujemy pewność, że pończochy będą idealne się trzymać i nie odepną się w najmniej spodziewanym momencie. Warto zadbać także o to, aby nowy pas do pończoch miał przynajmniej sześć podwiązek.

Rozmiar ma znaczenie
Dobry pas do pończoch powinien być także idealnie dopasowany rozmiarem. Zbyt ciasne paski sprawiają ogromny dyskomfort, a co najważniejsze fatalnie się prezentują. Za luźny pas z kolei będzie bardzo szybko się zsuwać. Aby wybrać idealny pas do pończoch warto zmierzyć talię, a dokładniej mówiąc najwęższe miejsce na tułowiu. Zmierzyć trzeba także brzuch w najszerszym miejscu na tułowiu, biodra i pupę. Wszystkie te rozmiary mają kolosalne znaczenie przede wszystkim w przypadku szerokich i zabudowanych pasów do pończoch, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.