Krótka czy długa: jaka jest najlepsza kurtka zimowa dla kobiet?

kurtka zimowa damska

Jeśli istnieje dylemat przy wyborze kurtki, to dotyczy on przede wszystkim długości ubrania. Z jednej strony, dłuższa kurtka sprawia, że jest Ci cieplej. Z drugiej strony, o wiele wygodniej jest ćwiczyć w krótkim. A sylwetka wygląda bardziej atrakcyjnie. Co więc zrobić, gdy pojawiło się podobne pytanie – jaką długość kurtki zimowej dla kobiet lepiej kupić – krótką czy długą? Spróbujmy to rozgryźć poniżej.

Zalety krótkich kurtek

Jeśli chodzi o sport, to przede wszystkim dziewczyny wpadają w oko funkcjonalne i wygodne krótkie modele. Na szczęście ta nowoczesna kurtka zimowa damska posiada wiele zalet.

  • Są naprawdę wygodne do aktywnego uprawiania sportu. Dzięki wygodnej długości, Twoje ruchy nie są w żaden sposób ograniczone.
  • Sportowe, skrócone modele (zwłaszcza mocno dopasowane) dobrze komponują się z niemal każdym ubraniem i obuwiem. Nie musisz zawsze nosić butów czy trampek- możesz spokojnie pozwolić sobie na założenie butów.
  • Krótkie kurtki są znacznie lżejsze, co jest ważne w zimie, kiedy każdy dodatkowy gram odzieży wydaje się ciężarem nie do udźwignięcia.

Zalety długich kurtek

Nie bez zasług i długich modeli. Zwłaszcza, że jest na nich w tym sezonie postawić wiele marek sportowych.

  • Są one o wiele lepsze do utrzymania ciepła całego ciała. W zależności od wybranej długości, można chronić przed zimnem nie tylko okolice tułowia, ale również biodra i nogi.
  • Długie kurtki są wygodne do noszenia przez dłuższy czas przy zimnej i wietrznej pogodzie. 
  • Długie kurtki są uważane za ikonę stylu w tym sezonie. Są nie tylko praktyczne, ale też świetnie wyglądają na każdej sylwetce. 

Podsumowanie

Jeśli planujesz zakup okrycia wierzchniego na zimę i nadal nie możesz rozwiązać dylematu dotyczącego jego długości, radzimy przede wszystkim kierować się swoim stylem życia.