Trampki na każdą okazję

buty converse

Unikalne buty Converse to rozwiązanie, jakie pokochały miliony osób na całym świecie. Odznaczają się charakterystycznym kształtem, który na stałe zagościł w miejskim stylu. Sezon na ich uniwersalność i ponadczasowość sprawia, że coraz częściej widzimy Conversy na ulicach. Pasują praktycznie do wszystkiego, co jest sporą zaletą. Dlaczego warto mieć je w szafie? Czym cechują się Converse buty? Jakie mają zalety?

Converse buty

Początkowo lekkie trampki typu Converse miały jasne przeznaczenie. Służyły do uprawiania sportu, a aktualnie są dodatkiem do wielu stylizacji. Sięgamy po nie na co dzień, podczas wyjścia na zakupy lub na spacer. Z czym można zestawić Conversy? Praktycznie z każdym elementem ubioru – od sukienek, po bojówki i legginsy. Tak szerokie możliwości przyczyniają się do wzrostu popularności Conversów. Cholewka cechuje się doskonałą jakością materiałów, a podeszwa jest zrobiona z wulkanizowanej gumy. W tym wypadku można liczyć na antybakteryjne i amortyzujące właściwości, jakie daje specjalna wkładka. 

buty Converse

Jak powstały Conversy?

Buty Conversy weszły na rynek w roku 1917. Wtedy sprzedawano obuwie z wysoką cholewką. Kilka lat później zaprojektowano ulepszone modele z czarną cholewką, w wersji skórzanej lub tekstylnej. Okazuje się, że prawdziwy rozkwit butów przypadł na rok 1921. Wtedy współpracę z Converse podjął Charles Hollis Taylor. Buty Converse są połączeniem unikalnego stylu i doskonałej jakości. Zakupu dokonamy z łatwością w sklepie online, gdzie bogata oferta daje sporo opcji.