Z jakiego materiału szlafrok męski?

Aby szlafrok męski mógł spełniać swoje zadania musi być oczywiście wykonany z odpowiedniego materiału. Wybór konkretnego materiału w dużej mierze zależy od przeznaczenia danego szlafroka.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli szlafrok męski ma służyć jako okrycie podczas wieczorów, to warto dopasować materiał do konkretnej pory roku. W cieplejszych miesiącach doskonale sprawdzi się szlafrok z dodatkiem poliestru. Materiał ten doskonale wchłania pot. W chłodniejsze wieczory najlepszym wyborem będą szlafroki z bawełny https://www.xoxoxo.pl/kategoria/dla-niego-szlafroki . Godne uwagi są również modele frotte lub z weluru. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej szlafroki wykonane z satyny i jedwabiu. Materiały te przypadną do gustu tym Panom, którzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na walory estetyczne.

Szlafrok z kapturem

W dzisiejszych czasach do wyboru są szlafroki męskie z kapturem i modele bez kaptura. Szlafroki z kapturem doskonale sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy będziemy chcieli używać ich jako zwykły ręcznik. Modele tego typu doskonale sprawdzą się także podczas różnych wyjazdów plenerowych. Bardzo ważne jest także to, aby idealnie dopasować fason do swojej sylwetki, co nie zawsze jest prostym zadaniem. Za długie szlafroki niestety nie będą prezentować się za dobrze i co najgorsze mogą mocno się brudzić. Zbyt krótki z kolei nie zapewni odpowiedniego ciepła. Jeżeli chodzi o sam kolor, to warto postawić na ciemne barwy.