Bomberka męska – dobry wybór na wiosnę?

Kurtka na wiosnę powinna być przede wszystkim lekka i wygodna. Ważne jest to, aby prezentowała się ona dobrze zarówno zapięta, jak i rozpięta. Panowie, którzy poszukują modnych fasonów powinni zwrócić szczególną uwagę na kurtki bomberki. Są one hitem kilku ostatnich sezonów. Mężczyźni uwielbiają ten fason, a więc szybko nie wyjdzie on z trendów. Poszukując idealnego modelu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

Rozmiar

Bomberka męska to kurtka o luźnym i nieco sportowym charakterze. Nie może ona być jednak zbyt duża, gdyż w takim modelu sylwetka nigdy nie będzie prezentować się dobrze. Ważne jest, aby rękawy nie były zbyt długie. Szczególną uwagę warto zwrócić również na ramiona – po zapięciu kurtki materiał nie może przesadnie opinać okolicy klatki piersiowej. Kluczową rolę pełni także długość. Najlepiej, aby kurtka bomberka sięgała bioder. Przed zakupem warto również sprawdzić, jak układa się ona po rozpięciu. Jeśli wybrany model ma nieodpowiedni rozmiar, to na plecach stworzy się pewnego rodzaju garb, który nie wygląda estetycznie.

Kolor

Poszukując bomberki męskiej warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Istotne jest to, aby pasowała ona do większości elementów, które posiadamy w szafie. Dobrą opcją są neutralne barwy, czyli czerń, grafit, szary, granatowy. Świetną propozycją są modele w kolorze khaki oraz bordowym. Ostateczny wybór uzależniony jest od osobistych preferencji. Warto pamiętać, że im ciekawszy kolor, tym oryginalniejsza stylizacja. Czasami warto postawić na niesztampowe rozwiązanie.