Jakie zastosowanie mają buty Dynafit ULTRA 100?

dynafit ultra 100

Nie da się ukryć, że Dynafit to jedna z najpopularniejszych firm produkujących sprzęt górski. Należy przyznać rację, że przyczepność jest bardzo ważna na szlaku, tak samo jak odpowiednie trzymanie stopy. Dynafit ULTRA 100 to buty doskonale, które zapewniają nie tylko ochronę, ale również wysoki komfort.

Czym cechują się buty Dynafit ULTRA 100?

Na początku warto zaznaczyć, że buty Dynafit ULTRA 100 świetnie stabilizują stopę, ponieważ mają sztywną i mocną cholewkę. Palce są chronione gumowym otokiem, a do tego nic się nie przesuwa, więc można się czuć całkowicie bezpiecznie. Niestety nie jest to obuwie dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób z szerokimi stopami. Buty sprawdzą się dobrze zarówno na kamienistym, jak i piaszczystym terenie. Według ekspertów nie ma obecnie lepszych butów na długie dystanse. Najważniejsze zalety to zwarta konstrukcja, właściwe opinanie stopy oraz spora amortyzacja. Konieczność dopasowania się buta do stopy może być dla niektórych minusem, ale wystarczy kilka treningów i już będziesz czuł pełną swobodę. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar i szybko okaże się, że Dynafit ULTRA 100 są wyjątkowo przyjemnymi butami.

dynafit ultra 100

Zalety Dynafit ULTRA 100

Nie bez znaczenia jest cholewka, która przypomina tworzywo sztuczne, ale w rzeczywistości jest wyprodukowana z wytrzymałej tkaniny. Bardzo szybko można pozbyć się z niej zanieczyszczeń, ponieważ jest gęsta, ale wchłania bardzo mało brudu i błota. Oczywiście jest sztywna, ale mimo tego idealnie dopasowuje się do stopy, a podczas zginania się nie wykrzywia. Jeśli poszuka się jednej wady w tych butach, to można wymienić przewiewność, ponieważ buty na dłuższą metę nie są przewiewne. W chłodniejsze dni nie powinien to być problem, ale w miesiącach letnich może być minimalnie za gorąco. Producent zdecydował się zastosować tradycyjne sznurówki płaskie, które dobrze się prezentują, a do tego można je łatwo rozwiązać. Na sam koniec wypada jeszcze wspomnieć o antybakteryjnej wkładce, która odprowadza z powierzchni stóp nadmiar wilgoci. Dzięki temu buty znacznie dłużej utrzymują świeżość, co można docenić w sezonie letnim.