Przegląd bluz damskich popularnych w tym sezonie

Nawet, jeśli zapominamy o nich latem i wiosną, jesień staje się tą porą roku, w czasie której poświęcamy szczególnie wiele uwagi bluzom damskim. Co roku trendy modowe nieco się zmieniają. Warto więc sprawdzić, jakie modele są w tym sezonie polecane przez projektantów i stylistów.

Czas na nadruk

Bluzy z nadrukiem pojawiają się w sprzedaży już od dłuższego czasu, w tym roku możemy jednak zaobserwować szczególnie duże zainteresowanie tą propozycją. Wśród ich zalet wymienia się przede wszystkim:
• możliwość lepszego wyrażenia siebie,
• bogactwo stylistyczne (bluzy z nadrukiem mogą być zarówno modelami wkładanymi przez głowę, jak i rozpinanymi)
• solidność wykonania.

Jeszcze nie tak dawno do zakupu bluzy z nadrukiem nie przekonywało to, że jakość napisów i grafik pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście, dziś możemy zapomnieć o tym problemie. Wiodący producenci nie pozwalają sobie na niedociągnięcia w tym zakresie, nadruk jest więc w stanie przetrwać na bluzie w idealnej postaci nawet kilka sezonów.

Wygoda bluzy rozpinanej

W tym sezonie w modzie jesiennej stawia się na kolor i wygodę, nic więc dziwnego, że na popularności zyskuje także bluza damska rozpinana (zobacz na Desportivo). Co ciekawe, pojawienie się jej na modowym szczycie cieszy także te kobiety, które uwielbiają niebanalne stylizacje. Bluzy rozpinane można nosić przecież na wiele sposobów. Zapięte znakomicie chronią przed chłodem jesiennego popołudnia. Rozpięte podkreślają inne elementy garderoby, a także – te atuty kobiecego ciała, które chce się uwypuklić odpowiednim doborem strojów. Przeważnie utożsamiamy je ze swobodnymi, sportowymi stylizacjami. Bluzy rozpinane wykonane z delikatnego pluszu można jednak nosić także podczas wielu spotkań formalnych. W takim przypadku niewskazane jest ich zapinanie. Dobrze jest też mieć pod spodem elegancką bluzkę lub sukienkę.