Jak ubrać małą damę na wesele?

Sukienka na wesele dla dziewczynki

Każda dziewczynka uwielbia czuć się jak księżniczka. Uroczystość rodzinna, to doskonała okazja, by założyć sukienkę, która pozwoli właśnie tak się poczuć. Szczególną tego typu okazją jest wesele. Mała dama może ubrać się wtedy naprawdę wyjątkowo i dumnie błyszczeć na parkiecie, niczym księżniczka na balu

Idealna sukienka dla dziewczynki

Wybierając sukienkę na weselę dla dziewczynki, należy skupić się na kilku jej cechach, które sprawią, że na twarzy dziecka będzie malował się uśmiech. Sukienka powinna być:

Sukienka na wesele dla dziewczynki
  • wygodna
  • wykonana z miękkich materiałów, niedrażniących delikatnej skóry dziecka
  • o długości maksymalnie do połowy łydki, by dziecko się o nią nie potykało
  • luźna, nieograniczająca ruchów.

Sukienka musi się oczywiście podobać także jej właścicielce. Dziewczynki mają swoje ulubione kolory, nadruki, postaci z bajek, na których się wzorują, a także wymarzone ozdoby i dodatki. Wszelkiego rodzaju kokardki, cekiny czy elementy brokatowe są na tę okazję, jak najbardziej dopuszczalne. Warto pamiętać także o wyjątkowych bucikach do kompletu, opasce na włosy czy dziewczęcej bransoletce.

Jaki krój sukienki wybrać?

Najbardziej efektowną sukienką dla dziewczynki na wesele jest oczywiście kreacja z tiulowym, rozkloszowanym dołem. Wygląda bardzo okazale, a zarazem jest wygodna, pod warunkiem, że nie jest zbyt długa. Sukienki trapezowe również są doskonałe na taką okazję. Ozdobione na przykład kwiatowym wzorem, podkreślają dziewczęcy urok. Ich luźny krój daje mnóstwo komfortu, który na pewno przyda się podczas tańców na parkiecie i zabawy weselnej z innymi dziećmi.

Piękne sukienki wizytowe dla dziewczynek na wesela i inne okazje można obejrzeć na stronie MyPrincess.pl.